Láska k tělu

11.01.2022

Láska k tělu a péče o prostor

Péče o sebe a své tělo je základním úspěchem spokojeného života. Podpory ženství a sebelásky.

Často na sebe zapomínáme a odmítáme určité souvislosti v péči o sebe.

Některá jsme se s tím narodila, jiná se to musí učit. To je cesta sebelásky, každá se učíme v něčem jiném a navzájem si předáváme své dary. 


Pečovat o své tělo a prostor kolem sebe je způsob vyjádření lásky k sobě i ostatním. 

Možná je fajn si uvědomit, že to jak o sebe pečujeme nám nemusí být lhostejné, ale naopak je to velmi podporující. Neb právě naše tělo nás prezentuje, naše tělo je místem, kde žijeme. Naše tělo nám umožnuje žít kvalitní život. Prostor kolem sebe vyjadřuje vnitřní postoj k sobě samé.

Jak se o své tělo staráme, jakou výživu mu dáváme, kolik pohybu a čerstvého vzduchu mu dopřejeme?


Prostřednictvím těla se prezentujeme okolnímu světu. Díky tělu se hýbeme a žijeme a vše prožíváme.


Půvab, elegance, sexappel, přítažlivost, zářivost vychází přesně z toho, jaký vztah k tělu máme a jak jsme s ním propojené. Jak si ho užíváme a jakou pozornost mu dáváme.


Co své tělo učíme a jak ho kultivujeme. Já jsem se to učila asi od 13 let a když si na to vzpomínám, bylo to velmi okouzlující a zábavné. Bavilo mě vnímat každý pohyb, objevovat ženské vlnění těla a proud energie, který procházel mým tělem. Vždy jsem milovala podpatky a už i tyhle malinké, ještě dětské mě podporovaly k vnímání ženství. Chůze se změnila a záda se narovnala a já si připadala krásná. Jiná a zářivá, nadšená, šťastná. Objevovala jsem nové složky sama sebe.

Jenže se stala zajímavá zápletka, myslela jsem si s následnými roky, že je to ego a tak jsem to začala skrývat a popírat.  Zde je velmi tenká hranice navnímání své přirozené a láskyplné pravdy. Většina žen vůbec nerozuměla co je to krása a ženství,  když jsem jim o tom nadšeně povídala, byl to jiný svět. Jako by mě neslyšely. Jsem divná JÁ , nebo ony? Co to je? 

Pomalu jsem se začínala popírat, stydět, uvnitř jsem věděla, že mám pravdu a vše je ok, ale ty pocity byly o nepřijetí. Můj šatník byl stále ten můj, odlišný a jedinečný a půvab jsem kultivovala dál. Ale uvnitř se začal odehrávat rozpor, přijala jsem cizí vnímání a tenkrát netušila, to co vím dnes. Nebylo o mě, ale o nich. Prostě jsem nezapadala do jejich škatulky.


Je velkým uměním ustát si svou pravdu a uvědomit si, že ji známe jen každá ve svém nitru a musíme se naučit  si důvěřovat . 

Narovnat si záda a nadechnout se, otevřít hrudník a celou srdeční oblast a říci " JSEM TO JÁ"


Umění držet své tělo a hrdě ho nést, dát mu hodnotu a důležitost. Naše tělo je místem, kde bydlíme.  Není to jen tělo, ale je to božský CHRÁM. 


Správné držení těla i půvabné pohyby jsou určitým uměním a nemá to nic společného s váhou, výškou, věkem, barvou pleti ani tím, co vnímáme jako krásu. Štíhlost ani modelkovská krása, nebo odlišný typ žen není to, co nám dovolí se cítit poníženě, nebo prostě nedostatečně. Ani žádný pohled a komentář, neb věříme sobě a důvěřujeme svým pocitům .


Pojďme se učit půvabu a eleganci vědomě a pokud chcete touto provést, ozvěte se mi na email lady.pos@seznam.cz.


Teď jsme v nitru, v půvabu a přijmutí těla jako vědomého daru, kde bydlíme.


To znamená vnímat svou chůzi, svoje gesta, svoji komunikaci a vědomě s tím pracovat a měnit to.

Jsme tím, co opakovaně stále dokola  automaticky děláme a vůbec nad tím nepřemýšlíme.

A možná je tu čas změny :-).


Líbíme se sami sobě, líbí se nám naše životy? Láskyplný postoj k sobě je totiž  nový návyk, který je potřeba se naučit.  Kam to chceme posunout?


Jak chceme žít a co milujeme? 


Neb tohle vše je samozřejmě spojené s našimi oděvy, neb to je další část sebevyjádření a je to jeden velký balíček souladu.


Známe mnoho krásných a dobře oblečených žen, které nejsou šťastné a není v nich život. A nebo žen, kterým na sobě nezáleží. Obě mají problém a tím je přijmutí sebe a láskyplné přijmutí sebe. A celé je to o cestě k sobě, domů, do svého těla a vnímání svých pocitů.


Bez kompromisů, ale hledání svého 100% ANO.  


Učím se nově žít a kultivovat svůj ženský svět, svou esenci, která je jedinečná a voní přirozenou přítažlivostí.Proč ty oděvy jsou tak mocné?

Oděvy jsou něčím, co nás prezentuje. Tím nemyslím, že se ustrojíme podle vzoru. Ustrojit se a najít sebe v souladu. Tzn, Chci vyjádřit, kdo jsem a co cítím. Oblečení nás podpoří a proto nám potřebuje sedět tvarem, barvou a životním stylem. 

Životní styl si tvoříme a je fajn vnímat tedy i svůj byt, auto, svou práci a zda vše dohromady je v souladu. Nebo byl někde omyl a přistoupily jsme na kompromis?

Žijeme své životy, nebo někoho jiného?

Znám mnoho žen, které mají šatníky plné chaosu, nebo žijí tím, že na sebe nemají čas a neřeší to. 

Do chvilky, než se propojíme a jejich životy se rázem začnou měnit. 

Půvab, přítažlivost, elegance a kouzlo osobnosti potřebujeme probudit a kultivovat.

Přeji krásný a láskyplný den ženy :-).

Článek je možné sdílet v celém znění. 


Vaše Lady EsTara

Lada Pospíšilová, stylistka, image koučka a terapeutka